Alpha's GIANT FIVE #1, Bethany

OCA Sanctioned Citizens Competitive Event, Sunday, 5 April 98 Allan Hawley, Time Keeper

Under 12 Male 10Km, Under 12 Female, 10Km, 12-15 Female, 10 Km, Open 10Km Women, 12-15 Male, 10Km, Open 10Km Men, School Ride Under 20 Male 20Km, School Ride Under 20 Women 20k, 20-29 years Men, 20 Km, 20-29 years Women, 20Km, 30-39 years Women, 20 Km, 30-39 years Men, 20 Km, 40-49 years Men, 20K, 40-49 years Women, 20Km, Open 40Km Enduro Men, Open 40Km Enduro Women, 50 years +++ Male, 20 Km,

Rider Summary for Alpha's GIANT FIVE #1, Bethany
Sunday, 5 April 98 Number of Riders = 186

Number of Riders with the same Name = 0
Number of Riders that DNF (Did Not Finish) = 42
Number of Riders that DNS (Did Not Start) = 1
Number of Riders without Plate/Bib# = 0
Number of Riders with OneDays = 13
Number of Riders without license# assigned = 123

CATEGORY                  REGISTERED DNS DNF DSQ NO# 1DAY
Under 12 Male 10Km                5    0   0   0   0   0
Under 12 Female, 10Km             1    0   0   0   0   0
12-15 Male, 10Km                 28    0   0   0   0   3
12-15 Female, 10 Km               1    0   0   0   0   0
Open 10Km Men                     9    0   1   0   0   1
Open 10Km Women                   4    0   1   0   0   0
School Ride Under 20 Male 20Km   39    1  10   0   0   1
School Ride Under 20 Women 20k    4    0   2   0   0   0
20-29 years Men, 20 Km           12    0   2   0   0   0
20-29 years Women, 20Km           2    0   1   0   0   0
30-39 years Men, 20 Km           28    0   8   0   0   3
30-39 years Women, 20 Km          1    0   1   0   0   0
40-49 years Men, 20K             14    0   1   0   0   3
40-49 years Women, 20Km           2    0   1   0   0   0
Open 40Km Enduro Men             32    0  13   0   0   2
Open 40Km Enduro Women            1    0   0   0   0   0
50 years +++ Male, 20 Km          3    0   1   0   0   0

Alpha's GIANT FIVE #1, Bethany

OCA Sanctioned Citizens Competitive Event

[email protected]: 10h40, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 10 Km, 5 Entrants

Under 12 Male 10Km

PL PLATE SURNAME, FIRST   CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED AGE
1    101 BEST, Nicholas   Toronto              1:00:33.3        9.91 10
2    118 HENNESSY, Jason  Cobourg              1:08:23.0  7m49  8.77 9
3    112 DIXON, Connor                         1:08:48.9  8m15  8.72 8
4    137 WALKER, Daniel   Toronto              1:11:25.3 10m52  8.40 11
5    156 ELLIS, Johnny    Kanata               1:19:54.8 19m21  7.51 7

[email protected]: 10h40, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 10 Km, 6 Entrants

Under 12 Female, 10Km, 12-15 Female, 10 Km, Open 10Km Women

PL PLATE SURNAME, FIRST   CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED CAT PLACE AGE
1    104 BEST, Veronica   Toronto              1:03:23.8        9.46 12F  1/1  12
2    145 CHAD, Sandra     Ajax                 1:13:26.2 10m02  8.17 10F  1/4  33
3    139 WOJCIK, Helen    Port Perry           1:13:55.9 10m32  8.12 10F  2/4 
4    114 DIXON, Meghan    Scarborough          1:27:03.1 23m39  6.89 U1F  1/1  9
5    113 DIXON, Lianne    Scarborough          1:27:03.9 23m40  6.89 10F  3/4  36
     116 HENNESSY, Debbie Cobourg             Did Not Finish         10F 36 

[email protected]: 10h40, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 10 Km, 28 Entrants

12-15 Male, 10Km

PL PLATE SURNAME, FIRST NAME CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED AGE
1    155 LOWRY, Stephen      Hamilton               40:57.6       14.65 15
2    124 KOVACS, Chris       Stoney Creek           42:35.2  1m37 14.09 14
3    134 SCULTHORPE, Ian     Port Hope              43:15.5  2m17 13.87 14
4    132 ROTHWELL, Kyle      Stratford              45:10.3  4m12 13.28 15
5    120 HERRINGA, Mike      Frazerville            45:41.6  4m43 13.13 15
6    138 LEGGETT, Adam                              45:46.3  4m48 13.11 14
7    140 CONRAD, Mitch                              46:48.4  5m50 12.82 13
8    254 SKINNER, Daniel     Aurora                 47:16.4  6m18 12.69 15
9    125 MCCANN, Josh        Stratford              47:43.7  6m46 12.57 14
10   135 SEYMOUR, James      Trenton                47:57.2  6m59 12.51 12
11   121 HORN, Stefan        Campbellcroft          49:03.7  8m06 12.23 12
12   150 PARKER, Dylan                              51:18.6 10m21 11.69 15
13   126 MCCLURE, Tim                               51:48.9 10m51 11.58 15
14   119 HENNESSY, Matthew   Cobourg                53:02.7 12m05 11.31 12
15   146 REKKER, David                              53:54.3 12m56 11.13 15
16   149 GASCOLGHE, Darcy                           54:46.3 13m48 10.95 15
17   151 SMITH, Adrian                              54:46.7 13m49 10.95 15
18   154 SAUNDERS, Denny                            55:48.8 14m51 10.75 13
19   111 DAWSON, Kyle        Port Hope              57:34.1 16m36 10.42 14
20   115 HAMILTON, Jonathan                         57:58.6 17m00 10.35 15
21   141 O'MALLEY, Ryan      Trenton                57:59.9 17m02 10.35 12
22   130 MCLELLAND, Lindsay  Trenton                58:43.5 17m45 10.22 14
23   131 MITCHELL, Drew                             59:22.0 18m24 10.11 15
24   136 SUTTON-QUAID, Brian Stratford              59:24.3 18m26 10.10 15
25   142 CAWKER, Jeff                             1:01:08.0 20m10  9.81 14
26   147 MORRISON, Nathan    Oshawa               1:03:24.1 22m26  9.46 12
27   109 CUNNINGHAM, Michael Ajax                 1:06:17.1 25m19  9.05 12
28   152 BALDINI, Nick                            1:14:58.1 34m00  8.00 14

[email protected]: 10h40, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 10 Km, 9 Entrants

Open 10Km Men

PL PLATE SURNAME, FIRST NAME     CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED AGE
1    143 BROUGHTON, Eric         Uxbridge               44:11.0       13.58 17
2    108 CHRISTENSEN, Kai        Peterborough           45:02.8 51.80 13.32 17
3    144 DOMBROSKI, Criag                               46:13.5  2m02 12.98 16
4    107 BOS, Kevin              Mitchell               46:16.9  2m05 12.96 17
5    148 RICHARDSON, Carl                               48:27.9  4m16 12.38 19
6    153 BAKER, Stephen          Uxbridge               51:47.2  7m36 11.59 50
7     29 BURKE, Scott                                   55:39.6 11m28 10.78 28
8    106 BOS, John Joe           Mitchell             1:04:49.1 20m38  9.26 15
     157 MILSON-LEBRAUX, Michael                     Did Not Finish         34 

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 39 Entrants

School Ride Under 20 Male 20Km

PL PLATE SURNAME, FIRST     CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3
1    253 SCULTHORPE, Jamie                       1:22:25.3       14.85  2m20 38m56 41m07
2    237 KOVACS, Robert     Stoney Creek         1:23:21.8 56.47 14.68  2m26 40m28 40m27
3    272 HODGINS, Mark      Bowmanville          1:23:22.2 56.87 14.68  2m19 40m34 40m27
4    234 KIRCHNER, Jeffrey  Peterborough         1:25:52.3  3m26 14.25  2m15 39m26 44m10
5    258 SNIDER, Aaron      Lindsay              1:26:22.2  3m56 14.17  2m53 40m16 43m12
6    213 CAMPBELL, Colin    Etobicoke            1:26:27.4  4m02 14.16  2m44 42m14 41m29
7    267 WATSON, Andrew     Bradford             1:27:43.6  5m18 13.95  2m45 41m02 43m55
8    212 BOWEN, Mike        Peterborough         1:29:20.5  6m55 13.70  2m56 43m30 42m54
9    226 GENZER, Alex       Fort Erie            1:30:17.1  7m51 13.56  2m22 44m20 43m34
10   222 EDMONDS, Mike      Port Hope            1:31:49.5  9m24 13.33  2m25 44m02 45m21
11   223 EPP, Duane         Stouffville          1:33:04.5 10m39 13.15  2m35 44m11 46m17
12   290 GALLAGHER, Keith   Peterborough         1:33:47.8 11m22 13.05  2m37 44m21 46m48
13    10 STANELAND, Matthew Peterborough         1:36:58.1 14m32 12.62  3m00 45m05 48m52
14   276 MARLES, Kris       Peterborough         1:38:52.7 16m27 12.38  2m47 46m22 49m43
15   305 HARRIS, Mike       Scarborough          1:39:25.0 16m59 12.31  2m43 46m21 50m20
16   292 FRASER, Barry      Peterborough         1:41:33.6 19m08 12.05  2m48 43m18 55m26
17   246 MOORE, Matt        Port Hope            1:42:37.8 20m12 11.93  3m06 49m19 50m11
18   297 MAJIC, Charles                          1:42:53.0 20m27 11.90  3m11 49m13 50m28
19    12 ROBINSON, Ian      Lindsay              1:43:41.4 21m16 11.80  3m02 48m02 52m36
20   244 MERCER, Andrew     Campbellcroft        1:45:54.6 23m29 11.56  3m08 49m27 53m18
21   227 GUERIN, Jeff       Peterborough         1:46:59.9 24m34 11.44  3m03 45m00 58m56
22   257 SMITH, Ryan        Cobourg              1:49:29.0 27m03 11.18  2m21 42m38 1h04m
23     9 TIGHE, Brian                            1:49:30.8 27m05 11.18  3m21 49m40 56m28
24   275 VANTURELLI, Jason                       1:52:36.3 30m11 10.87  3m04 45m10 1h04m
25   268 WEST, Christopher  Peterborough         1:53:13.0 30m47 10.81  4m06 57m27 51m39
26   263 TUTERS, Christian  Port Hope            1:53:34.5 31m09 10.78  3m09 49m25 1h00m
27   216 COMBDON, Brett     Port Perry           1:54:09.1 31m43 10.72  3m16 49m54 1h00m
28   271 WOJCIK, Tom        Port Perry           1:59:12.0 36m46 10.27  4m12 49m26 1h05m
     225 EPP, Kyle          Stouffville         DNF 1 Lap ToGo          2m38 50m57      
     239 LUNNEY, Shawn      Port Perry          DNF 1 Lap ToGo          4m02 55m18      
     241 LUXTON, Mike       Bowmanville         DNF 2 LapsToGo          2m52            
     278 VERSLUYS, Derek                        DNF 1 Lap ToGo          4m20 50m15      
       6 SAUNDERS, Jamie                        DNF 2 LapsToGo          3m05            
     262 TOMS, Bradley      Havelock            Did Not Start                           
     261 STANLEY, Allan     Norwood             DNF 2 LapsToGo          4m05            
     270 WILLMAN, Scott     Port Perry          DNF 1 Lap ToGo          3m36 55m08      
     273 SMITH, Adam                            DNF 1 Lap ToGo          4m00 1h01m      
     274 TROAN, Erik                            DNF 1 Lap ToGo          4m09 56m36      
     296 MULDOON, Mike                          DNF 1 Lap ToGo          3m14 49m15      

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 4 Entrants

School Ride Under 20 Women 20k

PL PLATE SURNAME, FIRST    CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3
1    230 HINCH, Jennifer   Oshawa               2:07:12.7        9.62  3m59 59m41 1h03m
2    264 TUTTLE, Christa   Port Hope            2:21:26.6 14m13  8.65  3m47 1h04m 1h13m
     208 BOWEN, Jacqueline Peterborough        DNF 2 LapsToGo          3m43            
      19 SMITH, Carolyn                        DNF 1 Lap ToGo          4m16 1h16m      

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 12 Entrants

20-29 years Men, 20 Km

PL PLATE SURNAME, FIRST    CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3 AGE
1      5 VAN STRAATEN, Jos Guelph               1:32:38.4       13.21  3m13 45m04 44m20 20
2    288 CHATER, Matthew   Uxbridge             1:35:08.4  2m29 12.87  2m17 45m45 47m05 27
3    252 SCHARFF, John     Mississauga          1:39:50.0  7m11 12.26  2m51 49m30 47m28 28
4     18 SYRETT, Terry     Havelock             1:41:42.2  9m03 12.03 52m31 49m10  .000 21
5    299 MILLETTE, Jamie                        1:42:25.0  9m46 11.95  2m58 48m20 51m05 27
6    286 MCKEAN, Andrew    Cobourg              1:45:38.8 13m00 11.59  3m37 51m22 50m38 29
7      8 DEGROOT, Paul                          1:46:23.7 13m45 11.50  3m57 48m35 53m50 27
8    284 WAKASHIMA, John                        1:51:07.0 18m28 11.02  3m49 53m03 54m14 28
9    282 SANDORY, Mark                          1:58:44.0 26m05 10.31  3m48 54m53 1h00m 28
10   281 CELARTA, Mark                          1:59:10.9 26m32 10.27  4m10 50m54 1h04m 26
      23 WEBSTER, Clint                        DNF 2 LapsToGo         53m21             29 
     279 LEAR, Conan                           DNF 1 Lap ToGo          4m50 1h22m       28 

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 3 Entrants

20-29 years Women, 20Km, 30-39 years Women, 20 Km

PL PLATE SURNAME, FIRST NAME CITY / HOME TOWN        TIME   SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3
1    283 FITZGERALD, Siobhan                      1:57:30.8 10.42  3m33 54m09 59m47
     280 BALDOCK, Tara                           DNF 1 Lap ToGo    4m35 1h02m      
     245 MIROSLAVICH, Kim    Brampton            DNF 1 Lap ToGo    4m47 1h05m      

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 28 Entrants

30-39 years Men, 20 Km

PL PLATE SURNAME, FIRST NAME CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3 AGE
1    304 DIXON, Derek        Scarborough          1:26:01.5       14.23  3m26 41m34 41m00 36
2    229 HENNESSY, Peter     Cobourg              1:27:43.6  1m42 13.95  2m40 41m22 43m40 38
3      7 WARING, Ken         Toronto              1:31:26.1  5m24 13.39  3m10 44m06 44m09 35
4    291 PEARCE, Darin       Toronto              1:31:40.4  5m38 13.35  2m55 43m07 45m37 33
5    243 MARRABLE, Sean      Richmond Hill        1:33:44.2  7m42 13.06  2m24 44m17 47m03 34
6     22 COLBERT, Hazen      Toronto              1:36:13.0 10m11 12.72  3m33 45m23 47m15 37
7     13 BALACEANU, Andrew   Richmond Hill        1:36:29.5 10m27 12.68  2m36 46m35 47m17 34
8     17 CRANWELL, Mike      Toronto              1:36:58.4 10m56 12.62  3m12 46m10 47m35 36
9     11 SOTTON, Scott                            1:38:04.8 12m03 12.48  4m06 46m09 47m48 32
10   205 BAIRD, Andy         Mississauga          1:39:26.4 13m24 12.31  3m45 46m59 48m41 37
11   217 CRAPP, Harold       Peterborough         1:39:52.7 13m51 12.25  3m52 47m25 48m35 35
12   249 RAMKEMA, John       Ajax                 1:40:25.6 14m24 12.19  3m17 46m57 50m10 36
13   242 MANLEY, Darcy       Millbrook            1:51:22.2 25m20 10.99  3m27 52m00 55m54 34
14   289 JENKIN, Paul                             1:51:23.0 25m21 10.99  3m53 52m51 54m37 32
15     4 GRACEY, Shawn       Weston               1:53:15.8 27m14 10.81  4m24 53m53 54m58 33
16   210 BOZZO, Steven       Whitby               1:55:25.0 29m23 10.61  3m35 51m36 1h00m 33
17   295 HELBY, Geoff        Toronto              1:56:23.9 30m22 10.52  4m03 53m48 58m31 34
18    14 CHABROL, Wayne      Willowdale           1:59:18.0 33m16 10.26  3m34 58m48 56m54 38
19   204 BABY, Michael       Burlington           2:26:32.5 1h00m  8.35  5m00 1h09m 1h12m 35
20   201 ALBON, Randy                             2:33:06.7 1h07m  7.99  4m52 1h05m 1h22m 35
      24 SARFI, Chris                            DNF 1 Lap ToGo         1h01m  2m02       32 
     214 CHAD, Mike          Ajax                DNF 1 Lap ToGo          4m17 1h01m       32 
       3 LIGHTBOURN, David                       DNF 1 Lap ToGo          3m57 56m05       30 
      16 CAPPELLETTI, John                       DNF 1 Lap ToGo          3m39 1h01m       32 
      26 GRATENEKES, Ray Ten                     DNF 2 LapsToGo          5m33             36 
      27 WRIGHTMAN, Wesly                        DNF 1 Lap ToGo          4m23 1h05m       33 
     294 ELLIS, Warren                           DNF 1 Lap ToGo          4m27 1h02m       32 
     298 HALL, Greg                              DNF 1 Lap ToGo          4m13 54m24       38 

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 14 Entrants

40-49 years Men, 20K

PL PLATE SURNAME, FIRST    CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3
1    250 RANDALL, Martin   Courtice             1:27:44.5       13.95  2m54 42m22 42m27
2    206 BEST, Dunnery     Toronto              1:30:51.7  3m07 13.47  2m41 44m34 43m36
3     25 LOWRY, Ron        Hamilton             1:42:35.0 14m50 11.93  4m01 48m18 50m15
4    232 KEANIE, Steve     Whitby               1:45:58.5 18m14 11.55  3m23 49m30 53m04
5    233 KERR, Barney      Oshawa               1:48:51.7 21m07 11.24  4m07 51m01 53m42
6    277 BEST, Jim         Scarborough          1:49:58.7 22m14 11.13  3m24 51m21 55m12
7    293 MORRISON, Peter   Oshawa               1:53:11.8 25m27 10.81  4m11 53m31 55m28
8    269 WIGG, Stephen A   Peterborough         2:00:05.8 32m21 10.19  4m30 57m44 57m50
9    287 GIBB, Cyril       Agincourt            2:05:53.6 38m09  9.72  3m51 57m28 1h04m
10    15 GUERIN, Steve                          2:15:11.3 47m26  9.05  5m08 1h04m 1h05m
11   207 BOWEN, Brian      Peterborough         2:18:51.6 51m07  8.81 1h20m  .000 58m46
12   285 KERR, Kelly                            2:20:34.0 52m49  8.71  5m04 1h04m 1h10m
13   266 WALKER, Glenn     Toronto              2:24:29.9 56m45  8.47  4m19 1h04m 1h16m
     218 CUNNINGHAM, David Ajax                DNF 2 LapsToGo          5m06            

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 2 Entrants

40-49 years Women, 20Km

PL PLATE SURNAME, FIRST   CITY / HOME TOWN        TIME   SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3
1    247 MUELLER, Marina  Oshawa               2:53:57.2  7.04  5m35 1h18m 1h29m
     219 CUNNINGHAM, Mary Ajax                DNF 1 Lap ToGo    5m45 1h26m      

[email protected]: 10h00, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 40.4 Km, 5 Laps 32 Entrants

Open 40Km Enduro Men

PL PLATE SURNAME, FIRST NAME    CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3 LAP 4 LAP 5
1    322 REAM, Greg                                  2:34:09.7       15.72  2m24 36m52 36m48 38m14 39m49
2    334 MANN, Robert           Beeton               2:39:04.8  4m55 15.24  2m25 36m53 36m47 38m13 44m44
3    333 HANSEN, Chris          King City            2:41:30.1  7m20 15.01  2m18 36m59 36m46 41m50 43m35
4    331 KARASINSKI, Phillip    Hanover              2:42:08.4  7m58 14.95  1m54 39m30 40m04 40m12 40m26
5    324 SMEATON, Jeff          Brantford            2:43:34.6  9m24 14.82  2m18 39m32 39m35 40m12 41m54
6    302 CLARKSON, Mike Captain Toronto              2:45:19.1 11m09 14.66  2m44 39m57 38m50 44m16 39m30
7    329 DENNIS, Michael        Guelph               2:45:38.4 11m28 14.63  2m18 37m11 37m59 42m50 45m18
8    325 FRISCH, David          Bolton               2:58:54.1 24m44 13.55  2m32 43m36 51m12 41m27 40m05
9    303 COMBDON, Aaron         Port Perry           3:01:12.4 27m02 13.38  2m25 42m51 40m16 43m37 52m00
10   335 DIPOCE, Justin         Aurora               3:01:46.0 27m36 13.34  2m27 39m25 40m22 45m41 53m49
11   318 WARD, Brian            Courtice             3:06:27.6 32m17 13.00  2m39 42m20 42m53 46m00 52m32
12   319 CALHOUN, Kevin         Millbrook            3:07:02.0 32m52 12.96  2m20 41m29 41m49 51m00 50m22
13   256 SKINNER, Thomas        Aurora               3:09:05.6 34m55 12.82  2m28 42m38 44m23 48m53 50m42
14   336 PIERCE, Rodney         Peterborough         3:14:06.3 39m56 12.49  2m29 44m25 46m18 50m15 50m37
15   328 MILLER, Matt                                3:16:09.6 41m59 12.36  2m24 39m30 45m30 50m26 58m17
16   255 SKINNER, Paul          Aurora               3:16:26.2 42m16 12.34  3m01 44m23 45m40 48m36 54m44
17   314 RUDER, Gord            Bolton               3:17:30.2 43m20 12.27  2m43 44m01 45m28 50m50 54m27
18   320 WOOD, Alex             Georgetown           3:18:25.3 44m15 12.22  2m24 44m17 45m26 50m57 55m19
19   315 SOWDEN, Martin         Toronto              3:23:53.1 49m43 11.89  2m52 44m44 47m00 51m51 57m24
     316 STORRIE, Glen          Oakville            DNF 2 LapsToGo          3m32 1h01m 49.07            
     300 ARTHUR, Dave           Burlington          DNF 2 LapsToGo          3m02 48m09 52m07            
     310 PATTERSON, Matt        Whitby              DNF 4 LapsToGo          2m30                        
     317 TURCO, Salvatore       Toronto             DNF 2 LapsToGo          3m21 1h01m 59m04            
     308 MCBRIDE, Sean                              DNF 3 LapsToGo          3m27 55m51                  
     326 VASIC, Vladislav       Etobicoke           DNF 1 Lap ToGo          3m07 50m20 49m55 53m41      
     330 KEAY, Les                                  DNF 1 Lap ToGo          3m12 48m46 52m29 56m38      
     327 DICKSON, Barry         Oakville            DNF 4 LapsToGo          3m05                        
     309 MUELLER, Martin        Oshawa              DNF 1 Lap ToGo          3m19 49m15 54m40 1h03m      
     332 VOLTAN, David                              DNF 2 LapsToGo          2m53 44m00 47m51            
     337 THOMPSON, Keith                            DNF 2 LapsToGo          3m03 51m57 54m56            
     323 MURRAY, Ken            Ottawa              DNF 1 Lap ToGo          2m22 1h21m 43m12 49m51      
     338 BLACKBURN, Shawn                           DNF 1 Lap ToGo          3m09 48m16 55m53 1h05m      

[email protected]: 10h00, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 40.4 Km, 5 Laps 1 Entrants

Open 40Km Enduro Women

PL PLATE SURNAME, FIRST   CITY / HOME TOWN        TIME   SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3 LAP 4 LAP 5
1    307 KELLETT, Amanda  Oshawa               3:22:29.5 11.97  2m50 47m09 48m34 51m30 52m23

[email protected]: 10h07, Sunday, 5 April 98, Event#:gf1, 20.4 Km, 3 Laps 3 Entrants

50 years +++ Male, 20 Km

PL PLATE SURNAME, FIRST   CITY / HOME TOWN        TIME   DIFF. SPEED LAP 1 LAP 2 LAP 3
1    259 SNIDER, John     Cameron              1:48:57.8       11.23  3m22 51m44 53m51
2     20 NICHOLLS, Grant                       2:02:06.6 13m08 10.02  4m21 56m27 1h01m
     231 HINCH, John W    Oshawa              DNF 1 Lap ToGo          4m26 58m40